Panda na NetWtorku

PandaLajka została zaproszona na NetWtorek, by opowiedzieć o tym, czym dokładnie jest PandaLajka i jak jej używać, jakim organizacjom i w jaki sposób takie aplikacje mogą pomóc oraz czemu warto wesprzeć sam projekt. NetWtorek to warszawska inicjatywa – wtorkowe spotkania odbywające się co miesiąc otwarte dla wszystkich zainteresowanych działalnością organizacji pozarządowych oraz nowymi technologiami. Czyli idealne miejsce, by poopowiadać o Pandzie!Image

20 maja 2014 w progach PaństwoMiasto miały prezentację Anna Jadwiga Orzech oraz Emilia Olejnik.  Opowiadałyśmy o tym, skąd wziął się pomysł na stworzenie narzędzia dedykowanego ngo, o konferencji TechCamp – miejscu, gdzie się poznaliśmy. Prezentacja trwała około pół godziny, a potem był czas na pytania od publiczności.

Dla wielu uczestników spotkania nie było jasne, czy narzędzie jest udostępniane odpłatnie, czy bezpłatnie. Pragniemy potwierdzić, że PandaLajka jest za darmo, totalnie free, jednym słowem darmocha.

Panda będzie na licencji Creative Commons – kod do strony będzie otwarty. Powstał pomysł, by zachęcić środowisko geeków do społecznego kodowania na rzecz PandaLajka. Bardzo nam się ta inicjatywa spodobała. Jeżeli znacie kogoś, lub sami jesteście zainteresowani kodowaniem społecznym – to zapraszamy. Dzięki temu aplikacja mogłaby działać na podobnej zasadzie jak WordPress – marzy nam się, by Panda była jak najbardziej społeczna.

Padały również pytania o nasz zespół – po raz kolejny pragniemy podkreślić, że jest to projekt społeczny, tworzony w pocie czoła, po godzinach naszej normalnej pracy. Za naszą pracę nie otrzymujemy wynagrodzenia. Robimy to z pasji do mediów społecznościowych
i III sektora.

Duża część spotkania poświęcona była również kampanii croudfundingowej, którą prowadziliśmy na portalu Wspieram.to. Wspólnie zastanawialiśmy się, czemu nie udało nam się zebrać funduszy i co możemy zrobić, by te fundusze zebrać w inny sposób. Pojawiły się również głosy wątpiące w sens narzędzia, dedykowanego ngo. Pomysł na aplikację wynika z naszych doświadczeń pracy w organizacji pozarządowej, ale również z zapotrzebowania, które było nam zgłaszane. Mamy nadzieję, że PandaLajka oprócz tego, że wspomoże ngosy w budowaniu strategii komunikacji w internecie, będzie również nośnikiem edukacyjnym. Chcielibyśmy, by organizacje zaczęły uczyć się od siebie, by sieciowały się i wspierały wzajemnie, zwłaszcza jeżeli działają w obrębie jednej misji.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i entuzjazm. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych, które utwierdziły nas w tym, ze nasz trud jest potrzebny.

PandaLajka przygotowuje się do startu beta wersji. Trzymajcie kciuki!

PS. Zachęcamy programistki i programistów do społecznego hakowania :) Każde ręce do pracy będą mile widzialne :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s